6. týden těhotenství

detska_tvar

Image courtesy of Clare Bloomfield / FreeDigitalPhotos.net

V tomto dalším období vašeho těhotenství se projevují všechny příznaky těhotenství. Každé těhotenství je jiné, proto slovo všechny neberte až tak doslova. Jsou známy i případy, kdy ženské tělo snáší graviditu natolik dobře, že většina těhotenských příznaků se nedostaví. Ne všechny příznaky jsou příjemné, většina žen v tomto týdnu pociťuje například největší ataky nechutenství k jídlu nebo naopak neočekávané chutě.

Vaše tělo v šestém týdnu těhotenství

Vysoká hladina hormonu choriogonadotropinu hCG zapřičiňuje zvýšení prokrvení cév v oblasti pánve. Důsledkem toho ledviny  pracují na mnohem vyšší obrátky. Vaše děloha zbytňuje obrovským tempem a tlačí na močový měchýř. Proto také tak často nyní chodíte na záchod. I nadměrné nadýmání je naprosto běžné.

Vaše dítě v šestém týdnu těhotenství

Dítěti se začínají tvořit první rysy čelistí, tváří, brady a dokonce i očí, nosu a uší. Vyvíjí se ledviny, játra a plíce. Od minulého týdne, kdy se začal vyvíjet oběhový systém, už nyní vašemu děťátku bije srdíčko frekvencí asi 80 stahů za minutu a stále rychlost stahů roste. Velikost děťátka je nyní asi půl centimetru.

Další díly těhotenství týden po týdnu

1. týden těhotenství
2. týden těhotenství
3. týden těhotenství
4. týden těhotenství
5.týden těhotenství
6.týden těhotenství