7 tipů jak otěhotnět

 Snažíte se o dítě, ono stále nic ? Máme pro Vás pár tipů, jak otěhotnět:

1. Správné stravování

Před pokusem o graviditu je vhodné upravit jídelníček. Obohaťte svůj stůl čerstvou zeleninou s vitamíny , jezte zdravá jídla a naopak se vyvarujte tučným jídlům podávanými ve fast-foodech.

2. Ideální váha

Je známo, že ženy s extrémní váhou, ať s vyšší nebo nižší mají větší problém s otěhotněním. Hlídejte si váhu pomocí BMI indexu.

3. Prenatální vitamíny a kyselina listová

Existuje spoustu vitaminových doplňků stravy, které těhotenství mohou podpořit. Neváhejte zajít do lékárny se poradit a ještě před narozením za vaše miminko utratit nějakou korunu. Vědecky jsou prokázány především účinky kyseliny listové.

4. Zdravý životní styl

Rozhodně, snažíte-li se o miminko, vyhněte se bujarým večírkům. Není vhodné, jak požívat alkohol, stejně tak kouřit. V žádném případě neužívejte návykové látky, byť vás okolí bude ujišťovat o jejich bezpečnosti ! Radějí si běžte někam zasportovat.

5. Poloha pro otěhotnění

Nejznámější polohou pro otěhotnění je klasická misionářská. Nejsou naopak vhodné polohy, kdy žena je nahoře. Za všechno může gravitace… Doporučuje se dát si pod pánev polštář a po aktu ihned nevstávat. Nejlepé ještě několik desítek minut ležet relaxovaně na zádech a snažit se tlačit třísla vzhůru.

6. Sex ve správný čas

O miminko se snažte lépe před ovulací než poté. Vaše vajíčko má životnost zhruba den, zato partnerova spermie může přežít třeba i tři dny. Proto je raději vhodné začít dříve a může to tak zvýšit šanci na otěhotnění, nepromeškejte ji.

7. Návštěva lékaře

Pokud se vám stále nedaří udělat první krok pro stvoření vašho potomka, neváhejte navštívit lékaře. Dnešní medicína nabízí moderní technologie vyšetření i zákroků. Vždyť se bavíme o velmi důležité věci a vyšetření nebolí.