7. týden těhotenství

Děťátko v sedmém týdnu těhotenství

Image courtesy of maya picture / FreeDigitalPhotos.net

Image courtesy of maya picture / FreeDigitalPhotos.net

Vaše dítě na začátku 7. týdne těhotenství vypadá stále jako pulec, nicméně koncem koncem tohoto týdne se začne formovat v malou lidskou bytost. Tedy tělíčko se bude prodlužovat, u horních končetin bude zřetelné zahnutí tam, kde do budoucna budou lokty. Celý skelet je prozatím tvořen chrupavkou, která se v budoucnu bude osifikovat (bude se tvořit kost tak jak ji známe.) Již jsou u děťátka vyvinuty ledviny, játra, slezina a srdce, které začíná bít čím dál více rytmičtěji.

 

Tělo matky v sedmém týdnu těhotenství

Pomalu se začíná projevovat nárust vaší tělesné hmotnosti. Avšak vyjímečně v případech nevolnosti naopak může dojít ke snížení tělěsné hmotnosti.

Rychlým tempem roste placenta, ten velmi důležitý orgán, který bude vaše miminko po celou dobu těhotenství zásobovat živinami a kyslíkem. Placenta také začne produkovat ohromné množství hormonu hCG a jeho zvýšené množství v krevním řečišti jen dokazuje zdravý průběh těhotenství.

Doporučení

Vzhledem k tomu, že vaše prsa začínají růst, je vhodné začít používat přinejmenším tělové mléko, lépe přímo krém proti striím.

U některých žen až nyní se budou projevovat ranní nevolnosti. Ano, jsou tedy normální, ale neexistuje univerzální návod jak s nimi bojovat nebo mírnit příznaky.